Прејди на содржината

Жилиој (округ)

Од Википедија — слободната енциклопедија
Жилиој
Округ
Жылыой ауданы
Држава Казахстан
ОкругАтирау
Административен центарКулсари
Час. појас+5 (UTC+5)

Жилиој (казашки: Жылыой ауданы, Jılıoy awdanı') е округ на покраината Атирау во Казахстан. Административен центар на округот е градот Кулсари.[1]

Поврзано[уреди | уреди извор]

Наводи[уреди | уреди извор]