ЖС „Суљатицка“

Од Википедија — слободната енциклопедија
ЖС „Суљатицка“
Поглед на железничката станица
Општи информации
МестоЈурковци
Виничка област
 Украина
Перони1
Колосеци3
Историја
Отворена1900

Железничка станица „Суљатицка“ (украински: Залізнична станція „Сулятицька“) — во Украина која се наоѓа на пругата Жмеринка - Окница, во селото Јурковци (Могилов-Подолски реон, Виничка област).

Галерија[уреди | уреди извор]

Надворешни врски[уреди | уреди извор]