Прејди на содржината

Еизо Југучи

Од Википедија — слободната енциклопедија
Јапонија Еизо Југучи
Лични податоци
Роден на 4 јули 1945(1945-07-04)
Роден во Јапонија
Починал на 2 февруари 2003(2003-02-02) (возр. 57)
Позиција Среден ред
Кариера*
Години Клуб Наст. (Гол.)
1968–1972 Yanmar Diesel
Репрезентација
1969–1970 Јапонија Јапонија 5 (1)
*Настапи и голови само на првенствени натпревари

Еизо Југучи (роден 4 јули 1945) — јапонски фудбалер.

Репрезентативна кариера[уреди | уреди извор]

Еизо Југучи бил член на јапонската репрезентација на Летните олимписки игри 1968.

Статистика[уреди | уреди извор]

Јапонија Јапонија
Сезона Настапи Голови
1969 1 0
1970 4 1
Вкупно 5 1

Надворешни врски[уреди | уреди извор]