Дрондорф

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Дрондорф — село и поранешна општина во округот Залцландкрајс, во Саксонија-Анхалт, Германија. Од 1 јануари 2008, е дел од градот Ашерслебен.

Поврзано[уреди | уреди извор]


Координати: 51°43′N 11°32′E / 51.717° N; 11.533° E / 51.717; 11.533