Прејди на содржината

Фреклебен

Координати: 51°42′N 11°33′E / 51.700° СГШ; 11.550° ИГД / 51.700; 11.550
Од Википедија — слободната енциклопедија
Поглед кон Фреклебен

Фреклебен — село и поранешна општина во округот Залцландкрајс, во Саксонија-Анхалт, Германија. Од 1 јануари 2008, е дел од градот Ашерслебен.

Поврзано[уреди | уреди извор]

51°42′N 11°33′E / 51.700° СГШ; 11.550° ИГД / 51.700; 11.550