Горан Станковски

Од Википедија — слободната енциклопедија
Горан Станковски
Лични податоци
Полно име Горан Станковски
Роден на 20 ноември 1976(1976-11-20)(47 г.)
Роден во Скопје
Висина 1,72 м
Позиција напад
Клупски податоци
Сегашен клуб ФК Дакија
Број 22
Кариера*
Години Клуб Наст. (Гол.)
1997–1998 ФК Слога Југомагнат 1 (0)
1998–1999 ФК Тенис Борусија Берлин 3 (0)
1999–2004 ФК Слога Југомагнат 105 (30)
2004–2005 ФК Работнички 3 (1)
2005–2006 ФК Антверпен 27 (5)
2006–2007 ФК Работнички 23 (13)
2007–2008 Kitchee 26 (10)
2008 ФК Македонија 4 (1)
2008–2009 ФК Сибир Новосибирск 40 (10)
2009–2010 ФК Дијарбекирспор 12 (2)
2010– ФК Дакија 0 (0)
Репрезентација
2003 Македонија Македонија 1 (0)
*Настапи и голови само на првенствени натпревари, според податок од 5 ноември 2009

Горан Станковски (роден на 20 ноември 1976 во Скопје) — македонски фудбалер, кој игра во нападот. Моментално настапува во екипата на ФК Сибир од градот Новосибирск во Русија.

Надворешни врски[уреди | уреди извор]