Големиот глувчешки детектив

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Големиот глувчешки детектив (англиски: The Great Mouse Detective) е американски цртан филм од 1986 година. Ова е 26-тиот долгометражен цртан филм изработен во продукцијата на „компанијата Волт Дизни“.

Надворешни врски[уреди | уреди извор]

Wikiquote-logo.svg
Викицитат има збирка цитати поврзани со: