Георги Лацабиѕе

Од Википедија — слободната енциклопедија
Георги Лацабиѕе, 2009

Георги Ираклиевич Лацабиѕе (грузиски გიორგი ირაკლის ძე ლაცაბიძე), (роден на 15 април 1978 во Тбилиси) — грузиски пијанист и композитор.

Тајван, 2010

Надворешни врски[уреди | уреди извор]