Газиантепски универзитет

Од Википедија — слободната енциклопедија
Газиантепски универзитет
Gaziantep Üniversitesi
Виддржавен
Основан1973
РекторАиф Озајдин
Студенти38.000
МестоГазиантеп, Турција
Официјална страница

Газиантепски универзитет — универзитет во градот Газиантеп, Турција.

Надворешни врски[уреди | уреди извор]