Прејди на содржината

Википедија:Уредувачки маратони - Запознајте ја Српска 2021

Од Википедија — слободната енциклопедија
ВикиПроект
„Уредувачки маратон“

На 30 октомври 2021 година се одржа уредувачки маратон на тема Запознајте ја Српска. Активноста е на членовите на Вики Клубот во Старо Нагоричане, како придонес кон повикот „Упознај Српску 2021“ којшто се одвива од 20 октомври до 20 ноември 2021 година.

Резултати[уреди извор]

Список на учесници
Корисничко име Статии
Корисник:Stojnaa Ваганска пештера, Пештера Ледењача
Корисник:Banja147 Бочац (Бања Лука)
Корисник:Baek147 Велика пештера, Гирска пештера
Корисник:Gorandonevski Паљанска Миљацка, Спортска сала Пеки
Корисник:Doni12345 Пештера Мишарица, Спортска сала Борик