Википедија:Избрана слика/2008/12

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Constable - The Cornfield.jpg

Пченкарно поле, слика во масло на платно од Џон Констабл, 1826