Прејди на содржината

Вердер

Од Википедија — слободната енциклопедија

Вердер може да се однесува на следниве места во Германија:

  • Вердер (Хафел) — град во округот Потсдам-Мителмарк, Бранденбург
  • Вердер (Алтентрептов) — општина во округот Мекленбуршка Езерска Област, Мекленбург-Западна Померанија
  • Вердер (Либц) — општина во округот Лудвигслуст-Пархим, Мекленбург-Западна Померанија