Бунт на куклите (филм)

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
„Бунт на куклите“
РежисерДимитрие Османли
НастапуваатЕмил Рубен
Снежана Велкова
Жанрдрама, краток филм
КинематографијаЉубе Петковски
Премиера1957
ДржаваМакедонија Македонија
Јазикмакедонски

„Бунт на куклите“ - македонски краткометражен филм од 1957 година. Го режирал Димитрие Османли.

Улоги[уреди | уреди извор]

Глумец Улога
Емил Рубен
Снежана Велкова

Надворешни врски[уреди | уреди извор]