Борјан Ристовски

Од Википедија — слободната енциклопедија
Борјан Ристовски
Лични податоци
Полно име Борјан Ристовски
Роден на 20 февруари 1992 (1992-02-20) (31 г.)
Роден во Скопје
Висина 1.90
Позиција голман
Клупски податоци
Сегашен клуб ФК Вардар
Број 25
Младинска кариера
ФК Вардар
Кариера*
Години Клуб Наст. (Гол.)
2009-2010 ФК Вардар 1 (0)
2010–2011ФК Скопје (п) 2 (0)
2011–2012ФК Тиквеш (п) 0 (0)
2012- ФК Вардар 0 (0)
Репрезентација
2008 Macedonia U-17
2009-2010 Macedonia U-19 1 (0)
*Настапи и голови само на првенствени натпревари, според податок од 11 јуни 2012
‡ Настапи и голови за репрезентација, според податок од 11 јуни 2012

Борјан Ристовски Скопје, 20 февруари 1992 е македонски фудбалер.