Билтен (Тиквешко)

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Билтен (Тиквешко, јуни 1944 - Нова Пазова, мај 1945) бил орган на Штабот на Втората македонска НОУ бригада на македонски јазик. Бил умножуван на циклостил, на зголемен број страници, со разни рубрики, од вести до крстозбори, ребуси и хумор.

Литература[уреди | уреди извор]