Билтен (КПЈ Гостивар)

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Билтен (Гостивар, октомври 1941 - февруари 1942) бил илегален орган на Месната организација на КПЈ во Гостивар. Објавени се 5-6 броја на македонски јазик, но нема зачувани примероци.

Литература[уреди | уреди извор]