Бехи

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Бехи
Бехи
Местоположба
Координати

Erioll world.svg 51°01′11″N, 28°41′36″E

Општи податоци
Име
- изворно
Бехи
  Бехи
Управа
Земја  Украина
Број на општини Житомирска област, Коростењски реон
Географија
Површина 3,264 км²
Население
Население 553

Бехи (украински: Бехи) е село во Украина, Коростењски реон, Житомирска област.