Бела Морети

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Бела Морети
(Bella Moretti)
Основни информации
Роденамарт 12 1989 (1989-03-12) (31 г.)
Место на раѓањеЛас Вегас, Невада
Родено имеАријел Мајлс
НационалностАмериканка
Физички информации
Мерки32C-25-33
Висина165 см
Тежина50 кг
Боја на очитекафеави
Боја на косатацрна
Други
Период на активност2008-
ПсевдонимиBella Morecti, Bella Marette, Bella Moriett
Број на филмови+ 40
IMDb IAFD AFDB

Бела Морети (англиски: Bella Moretti) (подена март 12, 1989) — американска порнографска актерка. Нејзината кариера за ја започнува во 2008 на возраст од 19 година.

Надворешни врски[уреди | уреди извор]