Астрит Бехадини

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Астрит Бехадини
Astrit Behadini
ПрекариЧели
РодUshtria Clirimtare Kombetare.jpg ОНА
Битки/војниВоен конфликт во Македонија, 2001

Астрит Бехадини (албански: Astrit Behadini; Порој, Тетовско, 1973 е поранешен член на ОНА.

Во текот на воениот конфликт во Македонија бил командант на ОНА во 112 регионална бригада (Тетовско). На 24 јули 2001 година бил ставен на македонската црна список на граѓани[1].

Наводи[уреди | уреди извор]

  1. „македонска црна листа“. Архивирано од изворникот на 2011-08-22. Посетено на 2010-12-25.