Аритацу Оги

Од Википедија — слободната енциклопедија
Јапонија Аритацу Оги
Лични податоци
Роден на 20 декември 1942(1942-12-20)(81 г.)
Роден во Јапонија
Позиција Среден ред
Кариера*
Години Клуб Наст. (Гол.)
1965–1976 Toyo Industries
Репрезентација
1963–1976 Јапонија Јапонија 62 (11)
*Настапи и голови само на првенствени натпревари

Аритацу Оги (роден 20 декември 1942) — јапонски фудбалер.

Репрезентативна кариера[уреди | уреди извор]

Аритацу Оги бил член на јапонската репрезентација на Летните олимписки игри 1964 и 1968.

Статистика[уреди | уреди извор]

Јапонија Јапонија
Сезона Настапи Голови
1963 1 0
1964 1 0
1965 2 0
1966 7 2
1967 5 3
1968 3 0
1969 4 0
1970 13 2
1971 5 2
1972 8 2
1973 5 0
1974 6 0
1975 0 0
1976 2 0
Вкупно 62 11

Надворешни врски[уреди | уреди извор]