Алтино Арантес (зграда)

Од Википедија — слободната енциклопедија
Edifício Altino Arantes

Градбата Алтино Арантес е облакодер во Саун Пауло, Бразил, изграден во 1947 година. Висок е 161 метри и брои 40 ката, со што е четвртиот највисок облакодер во Бразил.

Поврзано[уреди | уреди извор]