Миранти од Вали

Од Википедија — слободната енциклопедија
Миранти од Вали

Миранти од Вали (португалски: Mirante do Vale) е облакодер во Сао Паоло, Бразил. Бил завршен во 1960 година, има 170 метри висока и 51 спрата, и е највисоката облакодер во Бразил.

Галерија[уреди | уреди извор]

Поврзано[уреди | уреди извор]