Алексис Тексас

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на: содржини, барај
Алексис Тексас
(Alexis Texas)
Alexis Texas 2011.jpg
Основни информации
Родена мај 25 1985 (1985-05-25) (воз. 33 г.)
Место на раѓање воена база,
Панама
Родено име Марина Ан Хенцис
Сопруг (зи) Мистер Пит
Националност Американка
Физички информации
Мерки 34C-27-40[1]
Висина 173 цм[1]
Боја на очите сини
Природни гради да
Други
Ориентација бисексуална
Период на активност 2006-
Број на филмови 398[1]

Алексис Тексас (англиски: Alexis Texas) (подена May 25, 1985)[2] е американска порнографска актерка. Нејзината кариера за ја започнува во 2006 на возраст од 21 година.

Личен живот[уреди | уреди извор]

Алексис Тексас за сопруг го има Mr. Pete.[3]

Награди[уреди | уреди извор]

Од лево: Texas, Тори Блек, и Лекси Бел ги прикажуваат своите трофеи од F.A.M.E наградите во 2010.

Наводи[уреди | уреди извор]

  1. 1,0 1,1 1,2 „Personal Bio Alexis Texas“. IAFD.com. http://www.iafd.com/person.asp?perfid=AlexisTexas&gender=F. 
  2. „Alexis Texas biography“. alexistexas.com. http://www.alexistexas.com/alexistexasbiography.php. посет. 7 април 2010 г. 
  3. Speiser, Lainie (2011). Confessions of the Hundred Hottest Porn Stars: Intimate, Funny, Outrageous, Sexy, Instructional, and Shocking Tell-Alls from the Biggest Names in the Biz. Quiver. ISBN 9781592334773. 

Надворешни врски[уреди | уреди извор]