Прејди на содржината

Љупчо Златев

Од Википедија — слободната енциклопедија
Љупчо Златев
Роден(а)24 февруари 1992(1992-02-24)(32 г.)
Кавадарци, Македонија Македонија
НационалностМакедонија, Македонец
ЗанимањеНовинар
Активен период2014 - сè уште
Страница
lider.mk

Љупчо Златев (р. 24 февруари 1992, Кавадарци) — македонски новинар и сопственик на Радио Лидер.

Кариера[уреди | уреди извор]

Златев кариерата како новинар ја почнува во 2014 година. Златев е новинар и уредник во Радио Лидер, водител на емисија "Експресо" со Златев и Боцевски.

Надворешни врски[уреди | уреди извор]