Јукио Шимомура

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Јапонија Јукио Шимомура
Лични податоци
Роден на 25 јануари 1932 (1932-01-25) (89 г.)
Роден во Јапонија
Позиција Голман
Кариера*
Години Клуб Наст. (Гол.)
1952–1961 Toyo Industries
Репрезентација
1955 Јапонија Јапонија 1 (0)
  • Сениорските учества и голови се сметаат само за домашни натпревари.
† Учества (Голови).

Јукио Шимомура (роден 25 јануари 1932) — јапонски фудбалер.

Репрезентативна кариера[уреди | уреди извор]

Јукио Шимомура бил член на јапонската репрезентација на Летните олимписки игри 1956.

Статистика[уреди | уреди извор]

Јапонија Јапонија
Сезона Настапи Голови
1955 1 0
Вкупно 1 0

Надворешни врски[уреди | уреди извор]