Јуичиро Нагаи

Од Википедија — слободната енциклопедија
Јапонија Јуичиро Нагаи
Лични податоци
Роден на 4 февруари 1979 (1979-02-04) (44 г.)
Роден во Јапонија
Позиција Напад
Клупски податоци
Сегашен клуб Thespakusatsu Gunma
Број 11
Кариера*
Години Клуб Наст. (Гол.)
1997–2008 Urawa Reds
1998–1999Karlsruhe
2009–2011 Shimizu S-Pulse
2012–2013 Yokohama FC
2014 Arterivo Wakayama
2015– Thespakusatsu Gunma
Репрезентација
2003 Јапонија Јапонија 4 (1)
  • Сениорските учества и голови се сметаат само за домашни натпревари.
† Учества (Голови).

Јуичиро Нагаи (роден 4 февруари 1979) — јапонски фудбалер.

Статистика[уреди | уреди извор]

Јапонија Јапонија
Сезона Настапи Голови
2003 4 1
Вкупно 4 1

Надворешни врски[уреди | уреди извор]