Јошио Фурукава

Од Википедија — слободната енциклопедија
Јапонија Јошио Фурукава
Лични податоци
Роден на 5 јули 1934(1934-07-05)(89 г.)
Роден во Јапонија
Позиција Голман
Кариера*
Години Клуб Наст. (Гол.)
Dunlop Japan
Репрезентација
1956–1962 Јапонија Јапонија 19 (0)
*Настапи и голови само на првенствени натпревари

Јошио Фурукава (роден 5 јули 1934) — јапонски фудбалер.

Репрезентативна кариера[уреди | уреди извор]

Јошио Фурукава бил член на јапонската репрезентација на Летните олимписки игри 1956.

Статистика[уреди | уреди извор]

Јапонија Јапонија
Сезона Настапи Голови
1956 3 0
1957 0 0
1958 3 0
1959 10 0
1960 0 0
1961 1 0
1962 2 0
Вкупно 19 0

Надворешни врски[уреди | уреди извор]