Јелнија (Лоѓ)

Од Википедија — слободната енциклопедија
Јелнија
село
Држава Полска
ВојводствоЛоѓско
ОкругОпочно
ОпштинаДжевица

Јелнија (полски: Jelnia) е село во општината Джевица,во границите на округот Опочно, во Лоѓското Војводство, во централна Полска. Селото е сместено 3 километри југозападно од Джевица,13 километри северноисточно од Опочно, и 79 километри југоисточно од регионалниот главен град Лоѓ.[1]

Наводи[уреди | уреди извор]

  1. „Central Statistical Office (GUS) - TERYT (National Register of Territorial Land Apportionment Journal)“ (полски). 2008-06-01.

Поврзано[уреди | уреди извор]