Јас знам кој ме уби

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
„Јас знам кој ме уби
I Know Who Killed Me
404px-Who killed me post.jpg
РежисерКрис Сиверстон
ПродуцентФранк Манкусо Јуниор, Дејвид Грејс
СценаристЏеф Хамонд
НастапуваатЛиндзи Лохан
Џулија Ормонд
Нил Мекданеф
Брајан Герати
ЖанрТрилер, хорор
МузикаЏоел Мекнели
КинематографијаЏон Р. Леонети
ДистрибутерTriStar Pictures
Премиера27 јули 20067
Времетраење105 минути
Држава САД
ЈазикАнглиски
Буџет$12,000,000

Јас знам кој ме уби (англиски: I Know Who Killed Me) е трилерхорор филм од 2007 година. Во главната двојна улога настапува Линдзи Лохан. Филмот својата премиера ја доживеа на 27 јули, 2007 година.