Прејди на содржината

Јасујуки Кувахара

Од Википедија — слободната енциклопедија
Јапонија Јасујуки Кувахара
Лични податоци
Роден на 22 декември 1942(1942-12-22)(81 г.)
Роден во Јапонија
Позиција Напад
Кариера*
Години Клуб Наст. (Гол.)
1965–1972 Toyo Industries
Репрезентација
1966–1970 Јапонија Јапонија 12 (5)
*Настапи и голови само на првенствени натпревари

Јасујуки Кувахара (роден 22 декември 1942) — јапонски фудбалер.

Репрезентативна кариера[уреди | уреди извор]

Јасујуки Кувахара бил член на јапонската репрезентација на Летните олимписки игри 1968.

Статистика[уреди | уреди извор]

Јапонија Јапонија
Сезона Настапи Голови
1966 4 2
1967 1 1
1968 2 1
1969 4 1
1970 1 0
Вкупно 12 5

Надворешни врски[уреди | уреди извор]