Columbia Records

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на: содржини, барај
SunflowerDanceVanEpps1910.jpg

Columbia Records е американска дискографска куќа, основана во 1888 година, поседувана од Sony Music Entertainment а исто така е и најстарата дискографска куќа во светот.[1]

Соработувачи[уреди]

Некои од соработувачите на Columbia Records се:

Наводи[уреди]

  1. Bilton, Lynn. The Columbia Graphophone and Grafonola -A Beginner's Guide. Intertique.com website, 2007. Retrieved 19 December 2009.

Видете исто[уреди]

Понатамошно читање[уреди]


Надворешни врски[уреди]