.ht

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на: содржини, барај
.ht
Воведен 1997
Тип на домен ccTLD
Состојба Активен
Регистар Réseau de Développement Durable d'Haïti
Покровител Consortium FDS/RDDH
Наменета употреба Ентитети поврзани со Хаити Хаити
Фактичка употреба Употребуван на Хаити
Ограничувања на рестрацијата Нема
Состав Директно на секундарно ниво
Документи документи
Мреж. место NIC.ht


.ht е главен Интернет домен за Хаити.

Надворешни врски[уреди]