.hk

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на: содржини, барај

.hk е главен Интернет домен за Хонг Конг. Со доменот управува Hong Kong Domain Name Registration Company Ltd.

Видете исто така[уреди]

Надворешни врски[уреди]