.fk

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на: содржини, барај

.fk е главен Интернет домен за Фокландски острови. Со доменот управуваат корпорацијата за развој и Владата на Фокландските острови.

Видете исто така[уреди]

Надворешни врски[уреди]