.ac

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на: содржини, барај

.ac е главен Интернет домен за островот Асенсион. Со доменот управува NIC.AC, подружница на Internet Computer Bureau, базирана во Обединетото Кралство.

Видете исто така[уреди]

Надворешни врски[уреди]