.ki

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на: содржини, барај

.kiдржавен код на главен интернет домен (ccTLD) за Кирибате.

Од раните 1990-ти до раните 2000ти, со доменот управувала австралискиот провајдер Connect.com.au во име на Република Кирибати. Од 2002 година, директната управа над доменот е префрлена на Telecom Services Kiribati Limited.

Надворешни врски[уреди]