.cu

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на: содржини, барај

.cu е главен Интернет домен за Куба. Со доменот управуваат Cuba-NIC и CENIAInternet.

Видете исто така[уреди]

Надворешни врски[уреди]