Куртис, Галиција

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на: содржини, барај
Куртис
Curtis
Прекар(и): Куртис
Местоположба во рамките на Галиција.
Парохија
Управа
 • Градоначалник
Површина
 • Вкупна [[1 E+ 8_m²|117 км2]] (45 ми2)
Население (2004)
 • Вкупно 4.421 жит.
Час. појас CET (UTC+1)
 • Лете (DST) CET (UTC+2)

Куртис е општина во Шпанија, во покраината А Коруња во автономската заедница Галиција.

Видете исто така[уреди]