Гвинет Палтроу

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на: содржини, барај


Гвинет Палтроу
Роден(а) Гвинет Кејт Палтроу
27 септември 1972
Лос Анџелес, Калифорнија

Гвинет Кејт Палтроу (англиски: Gwyneth Kate Paltrow; родена на 27 септември 1972), е американска филмска глумица.

Надворешни врски[уреди]