Ардеоани

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на: содржини, барај
Ардеоани
—  Општина  —
Ардеоани се наоѓа во Романија
Ардеоани
Координати: 46°32′ СГШ 26°36′ ИГД / 
Држава  Романија
Округ Округ Бакау
Население (2002)[1] 2.563 жит.
Час. појас ИВ (UTC+2)
 • Лете (DST) ИЛВ (UTC+3)

Ардеоани (романски: Ardeoani) е општина во округот Бакау во Романија.

Наводи[уреди]

  1. Romanian census data, 2002; retrieved on March 1, 2010