Магура

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на: содржини, барај
Магура
—  Комуна  —
Држава  Романија
Округ Округ
Час. појас ИВ (UTC+2)
 • Лете (DST) ИЛВ (UTC+3)

Магура (романски: Măgura) е комуна во округот Бакау во Романија.