Oidoxie

Од Википедија — слободната енциклопедија
Oidoxie
ПотеклоДортмунд, Германија
ЖанровиRAC
Период на активностод 1995 година
Мреж. местоwww.oidoxie.com
Членови
Марко Готшалк - вокал
Марко Е. - гитара
Мартин - гитара
Томас - бас
Фалк - тапани

Oidoxie e германска RAC група, основана во месец октомври 1995 година во Дортмунд.

Дискографија[уреди | уреди извор]

Надворешни врски[уреди | уреди извор]