Jetairfly

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Jetairfly
IATA ICAO Ознака
TB JAF BEAUTY
Основан2003 (како TUI Airlines Belgium)
ЈазлиБрисел, Казабланка
СојузTUI Airlines
Летала22
Одредишта105
Матично претпријатиеTUI Airlines (TUI Travel)
СедиштеОстенд, Белгија
РаководствоElie Bruyninckx (Директор)
Мрежо местоwww.jetairfly.com
Jetairfly Boeing 767-300ER во шатара од 2009
Boeing 737-800 OO-JAH, слетува на бриселскиот аеродром. (2011)
Jetairfly Boeing 737-700 wing

Jetairfly е белгиска авиокопманија со седиште во Остенд, Белгија и центар на летови во Zaventem, Белгија.[1] Официјално позната како TUI Airlines Belgium, своето има го смени во Jetairfly во ноември 2005.

Историја[уреди | уреди извор]

Услуги[уреди | уреди извор]

Одредишта[уреди | уреди извор]

Crystal Clear app xmag.svg Главна статија: „Jetairfly одредишта.

Флота[уреди | уреди извор]

Наводи[уреди | уреди извор]

  1. "TUIfly Academy Brussels." Jetairfly. Посетено на 23 October 2009.

Надворешни врски[уреди | уреди извор]