J Balvin

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Хозе Алваро Осорио Балвин (Ј Balvin) е колумбискиот пејач на Reggaeton. Тој во моментов се смета за еден од најважните од ваков вид.


Надворешни врски[уреди | уреди извор]