Collège de France

Од Википедија — слободната енциклопедија

Collège de France — универзитет во Париз, Франција. Претставува еден од најпрестижните и најелитните универзитети и е член на таканаречената PSL Research University, основан во 1530 година.[1]

Познати дипломци[уреди | уреди извор]

Наводи[уреди | уреди извор]

  1. Collège de France

Надворешни врски[уреди | уреди извор]