1962 во архитектурата

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на: содржини, барај
Список на години во архитектурата (Табела)
1952195319541955195619571958 •   
195919601961 1962 196319641965
   1966196719681969197019711972
Поврзан временски период или предмет
1959196019611962196319641965
1930-тите1940-тите1950-тите1960-тите1970-тите1980-тите1990-тите
19 век20 век 21 век
Уметност Археологија Архитектура Книжевност Музика Наука повеќе

1962 година во архитектурата содржи некои значајни настани.

Настани[уреди | уреди извор]