1934 во науката

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на: содржини, барај
Список на години во науката (Табела)
1924192519261927192819291930 •   
193119321933 1934 193519361937
   1938193919401941194219431944
Поврзан временски период или предмет
1931193219331934193519361937
1900-ти1910-ти1920-ти1930-ти1940-ти1950-ти1960-ти
19 век20 век 21 век
Уметност Археологија Архитектура Книжевност Музика Наука повеќе

1934 година во науката содржи некои значајни настани.

Настани[уреди | уреди извор]