17 јуни (починале)

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
653  Мартин Iримски папа.
676  Адеодат II — римски папа.
1968  Хозе Назаѕи — уругвајски фудбалер.
2002  Фриц Валтер — германски фудбалер.