1787 во уметноста

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Години во уметноста
Поврзани теми од периодот

1787 година во уметноста содржи некои значајни настани.

Настани[уреди | уреди извор]

Дела[уреди | уреди извор]

„Смртта на Сократ“