1679 во книжевноста

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на: содржини, барај
Список на години во книжевноста (Табела)
1669167016711672167316741675 •   
167616771678 1679 168016811682
   1683168416851686168716881689
Поврзан временски период или предмет
1676167716781679168016811682
1640-ти1650-ти1660-ти1670-ти1680-ти1690-ти1700-ти
16 век17 век 18 век
Уметност Археологија Архитектура Книжевност Музика Наука повеќе

1679 година во книжевноста содржи некои значајни настани.

Настани[уреди | уреди извор]